У КБ Південне запустили найпотужніший суперкомп'ютер в Україні

Конструкторське бюро Південне в Дніпрі ввело в експлуатацію новий обчислювальний центр Yuzhnoye SC з найпотужнішим суперкомп'ютером в Україні. Про це повідомилапрес-служба КБ у четвер, 20 грудня.

Відзначається, що унікальна комп'ютерна система розроблена спеціально для вирішення інженерних і наукових завдань методами обчислювальної фізики у співпраці зі світовими компаніями IT-сектора - MTI, Hewlett Packard Enterprise, APC, ANSYS.

"Система суперкомп'ютера складається із сотні серверів і близько 4 тисяч обчислювальних ядер на процесорах новітньої архітектури. Загальний обсяг оперативної пам'яті - близько 18 терабайт, для зберігання даних є швидке сховище на 200 терабайт. Всі компоненти суперкомп'ютера об'єднані спеціалізованою високошвидкісною комп'ютерною мережею. Система оснащена гібридними обчислювальними серверами з новітніми графічними прискорювачами та окремими модулями для обробки і візуалізації великих розрахункових даних", - йдеться в повідомленні.

Пікова продуктивність суперкомп'ютера складає 300 терафлопс (300 трильйонів операцій за секунду), що можна порівняти з потужністю тисячі одночасно працюючих персональних комп'ютерів.

"Доступ до таких обчислювальних ресурсів розширить можливості КБ "Південне" для реалізації нових, нестандартних ідей і ще більше підвищить науково-технічну конкурентоспроможність підприємства", - наголошується в повідомленні.

У КБ уточнили, що реалізувати проект вдалося завдяки міжнародним комерційним контрактам, без залучення коштів держбюджету.

Раніше стало відомо, що в США створили найпотужніший у світі суперкомп'ютер під назвою Summit. Його продуктивність складає до 200 петафлопс, що дорівнює 200 млн млрд операцій з плаваючою комою в секунду.

Нагадаємо, американські розробники з 2015 року працюють над проектом такого, що не старіє і не вимагає поновлення протягом 100 років, комп'ютера.

Підключитись

На цій сторінці Ви можете залишити заявку на підключення до «ТТІ України».

Виберіть Ваше місто

White IP р-н.
Городнянський район р-н.